Najwyższa klasa pochłaniania dźwięku dla płyt MEXTRI – badania w laboratorium potwierdzają

Zakończyliśmy badania w Instytucie Techniki Budowlanej. Wyniki z Laboratorium Fizyki Cieplnej, Akustyki i Środowiska potwierdzają, że płyty z wełny szklanej MEXTRI, z których wykonane są sufity wyspowe, baffle oraz ścienne okładziny akustyczne mają najwyższą klasę (A) pochłaniania dźwięku.

Badanie przeprowadzone było w komorze pogłosowej wg polskiej normy PN-EN ISO 354:2005. Wyniki potwierdziły pochłanianie dźwięku płyt MEXTRI na poziomie aW=1,0 (PN-EN ISO 11654:1999).

Tym samym najwyższą klasą pochłaniania – klasą A – pochwalić mogą się rozwiązania, które MEXTRI oferuje w trzech rodzajach dekoracyjnych, akustycznych elementów do wnętrz:

  • SILENCER H – to dekoracyjne elementy nazywane powszechnie sufitami wyspowymi. Dostępne w modułach kwadratu, prostokątnym oraz koła. Możliwości produkcyjne zakładu MEXTRI w Polsce dają więcej możliwości wycinania elementów o dowolnym kształcie i wymiarze.
  • SILENCER V – dekoracyjne akustyczne elementy do wnętrz o linearnym wzornictwie. Pionowe baffle mogą być podwieszane pod stropem pojedynczo lub w grupie. Dzięki możliwościom produkcyjnym MEXTRI klienci mogą je zamawiać w indywidualnym wymiarze lub z dopasowanym do ich potrzeb rozkrojem.
  • Akustyczne okładziny ścienne.

 

To alternatywa do klasycznych akustycznych sufitów podwieszanych i okładzin ściennych

Pełna specyfikacja produktów redukujących hałas pogłosowy, badanych przez Instytut Techniki Budowlanej znajduje się w kartach technicznych poszczególnych rozwiązań: https://mextri.pl/materialy-do-pobrania/

 

LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram