Płyty MEXTRI w nowootwartym Selvita Research Centre w Krakowie

Nowe biuro firmy Selvita to przykład, jak sufit podwieszany może tworzyć design współgrający z bryłą budynku, ale także nadawać charakter wnętrzu.

Płyty sufitowe MEXTRI w kształcie hexagonów pomagają uzyskać przyjazną akustykę. A ich design idealnie oddaje to czym firma się zajmuje – są niczym chemiczne łączenia. 

Nowy budynek biurowo-laboratoryjny należy do działającej od 2007 roku firmy Selvita. Spółka zaczynała jako mały start-up, by po latach wyrosnąć na jednego z liderów rynku związanego z farmacją i biotechnologią. Notowana na GPW w Warszawie, spółka Selvita działa w zarówno w Polsce (Kraków i Poznań), jak i w Europie (Chorwacja). Działa jednak szerzej, m.in. w ośrodkach biotechnologicznych w USA (Boston i San Francisco) oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Selvita Research Centre w Krakowie, w którego realizacji udział ma także firma MEXTRI ma być kolejnym krokiem na drodze rozwoju spółki badawczej.

Świat to chemia

O specyfice działania firmy znajdującej się w nowym budynku świadczy już sama elewacja nowej siedziby. Motywem przewodnim projektu zarówno fasady jak i wnętrz budynku były kształtne hexagony. Sześcioramienne moduły niczym założone struktury cząsteczek chemicznych zdobią szklaną elewację.

Przenikające też do wnętrz. Sposobem jak ten motyw oddać we wnętrzach była oferta MEXTRI. Nasze możliwości produkcyjne pozwalają wyciąć z płyt akustycznych praktycznie każdy dowolny kształt. Dzięki temu możliwe było zainstalowanie na sufitach akustyczne panele w kształcie heksagonów. Przeplatają się z oświetleniem, które również składa się z sześcioramiennych, jasnych elementów.

Jasne panele SILENCER H firmy MEXTRI są jednym z głównych elementów dekoracyjnych w spokojnej, i stonowanej kolorystycznie recepcji. Główną uwagę wchodzących do siedziby firmy użytkowników przyciąga niebieski i biały kolor logo Selvita oraz właśnie akustyczne czy świetlne panele zawieszone nad głowami.

   

Zaawansowana technologia, zaawansowana akustyka

Sercem nowego budynku są laboratoria wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i technologie. Innowacyjne jest też wnętrze. Zadbano o komfort pracy naukowców i całej kadry. Jednym z elementów jakie poprawiają ich samopoczucie w budynku jest kształtowanie przyjaznej akustyki m.in. dzięki wyspom akustycznym MEXTRI. Panele z linii SILENCER H charakteryzują się najwyższym współczynnikiem pochłaniania dźwięków αw=1,00.

Jasne płyty akustyczne MEXTRI zainstalowano także w pracowniczej kantynie, gdzie – jak to w przestrzeniach wspólnych w czasie spotkania wielu osób – potrafi być głośno. W nowym centrum badawczym przewidziano miejsca pracy dla ok. 250 naukowców, a ich spotkania w czasie posiłków na pewno nie będą tak ciche jak praca w skupieniu w części laboratoryjnej. Uniknąć nadmiernego hałasu pomogą właśnie wyspy akustyczne SILENCER H.

Geometryczny kształt paneli akustycznych i oświetlenia oraz mapa Krakowa na ścianie kolorystycznie wkomponowana w styl wnętrza to główne elementy designu stołówki.

 

     

LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram